30 Aralık 2014 Salı

MANTI

                MANTI
MALZEMELER:
750gr un
1 adet yumurta
tuz
İÇ HARCI İÇİN:
50gr kıyma
1 adet soğan
karabiber
 tuz
ÜZERİ İÇİN:
sarımsaklı yogurt , tereyağ,salça ,nane,pulbiber
YAILIŞI
Unu bir kaba alıp ortasına yumurta tuz ilave edip hamur yoğurup dimlenmeye bırakalım . diğer tarafta kıymayı bır kaba alıp soğanı rendeleyip tuz ve kara biberi ilave edip karıştıralım Hamuru 4 eşit parçaya bölüp Bir bezesini alıp oklavayla açalım .açtığımız hamuru 2 cm aralıklarla kesip içine kıymalı harçtan koyup kapatalım .Diğer tarafta büyük boy tencereye su koyup kaynatalım kaynayan suya tuz ve 1 kaşık zeytin yağı koyalım(zeytin yağı mantılar yapişmasın diye)pişen mantıları süzgeçli kepçeyle tabağa alıp üzerine sarımsaklı yoğur dökelim .yoğurdun üzerine tereyağlıyla hazırladığımız salçalı naneli bul biberli sostan döküp servis yapalım      
                                                                                          AFİYET OLSUN

2 yorum:

Yemek K. dedi ki...

Yemek Kulübüm'ü kurduk, siz olmadan olmaz :)

Aysun hanım merhaba,

Kısa bir süre önce Yemek Blogunuzu ziyaret etme fırsatı bulduk ve blogunuzda yer alan yemek tariflerinizi, tariflerinizde kullanmış olduğunuz görselleri çok beğendik. Blogunuz için oldukça emek ve zaman serfettiğinizi blogunuzun her sayfasında hissettik. Ellerinize, emeğinize sağlık!

Yemek blogger’lığı oldukça emek ve zaman gerektiren bir uğraş. Onca zaman ve emek harcadıktan sonra yapılan yemeklerin beğenilmesi, takdir edilmesi ve blogun takip edilmesi tüm blogger’ların en büyük arzusu. Bu durumdan yola çıkarak yemek blogger’larına blogunda yayınladıkları yazı ve tarifleri daha çok kişiye ulaştırabilmesi, bloglarına ve sosyal ağlarındaki hesaplarına ziyaretçi ve takipçi kazandırabilmesi için özel olarak özel bir internet sitesi oluşturma fikrinde yoğunlaştık Yemek Kulübüm’ü tasarladık.

Yemek Kulübüm’de ücretsiz olarak üye hesabı oluşturan kullanıcılarımız, yemek tariflerini ve görsellerini kolayca paylaşabilmekte, profillerinde kendilerine ait blog ve sosyal ağ hesaplarının linklerini paylaşabilmekte ve böylece yemek tariflerini beğenen site kullanıcılarını kendi bloglarına ve sosyal ağ hesaplarına çekebilmektedir.

Yemek Kulübüm’ün en çok seveceğiniz özelliklerinden birisi de blogunuzda olduğu gibi üye hesabınızdan günlük yazabiliyor olmanız ve günlüğünüzü sosyal ağlarda kolayca paylaşabilmeniz. Kendi blogunuzda yazmış olduğunuz yazıların bir kısmını bu bölümde paylaşıp blogunuza takipçi ve ziyaretçi çekmek sizin için çok daha kolay olacak.

Tüm bu kolay ve faydalı kullanım özelliklerinin yanı sıra Yemek Kulübüm üye hesabınızdan paylaşmış olduğunuz kendinize ait yemek tarifi ve püf noktalarından puanlar toplayarak her ay çeşitli hediyeler kazanma şansı da elde edebilirsiniz.

Ayrıca; Gıda Danışmanım’a soru sor, sağlıklı beslenme, gıda güvenliği, mutfakta püf noktaları, mutfak ve gıda sözlüğü, gıdaların ve yemeklerin kalori değerleri, gıdaların saklama sıcaklıkları ve koşulları, gıdaların sağlığımıza faydaları ve zararları gibi pek çok konu gıda mühendisi ve beslenme uzmanlarımızın kaleminden Yemek Kulübüm’de.

Blogunuza ve sosyal ağlardaki hesaplarınıza daha fazla ziyaretçi ve takipçi çekmek için sizi de blogger dostu Yemek Kulübüm’e bekleriz.

Yemek Kulübüm üye hesapları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için http://yemekkulubum.com/yemekkulubum linkiden hesabımızı inceleyebilirsiniz.

Yemek Kulübüm’de düzenlenen Ödüllü Yemek Puan Oyunu hakkında detaylı bilgi almak için http://yemekkulubum.com/icerik_sayfa/ekle-yemek-tarifi-kazan-yemek-takimi linkimizi ziyaret edebilirsiniz.


Saygılarımızla,

Yemek Kulübüm
www.yemekkulubum.com

tatyemek dedi ki...

çok sevdiğim bir yemek